Kalinićev 'pad' uzrokovao sukob Gerrarda i Dioufa

Kapetan Liverpoola Steven Gerrard u nedjelju se tijekom poluvremena dvoboja protiv Blackburna sukobio s gostujućim nogometašem El-Hadjijem Dioufom, a uzrok je bio naš Nikola Kalinić...

Gerrard je, naime, potpuni izgubio živce u posljednjoj minuti prvoga poluvremena kad je hrvatski napadač pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Emilianom Insuom.

Sudac je samo odmahnuo rukom, a da je Kalinić odglumio prekršaj očito je smatrao i Gerrard. U obranu bivšeg nogometaša Hajduka stao je i inače vrlo incidentni Diouf, nekadašnji član "redsa", i stvari su se zakuhale.

Sukob bivših suigrača nastavio se i u tunelu tijekom odmora, a eskalirao je do te mjere da su ih prisutni morali razdvajati, a prema pisanju The Suna, s Dioufom su razgovarati morali i policajci.

Obojica su igrača zaigrali za svoje momčadi u drugom dijelu, a više je razloga za slavlje imao Gerrard budući da je Liverpool u konačnici pobijedio s 2-1 u utakmici 28. kola Premiershipa. Kapetan "redsa" bio je strijelac prvog pogotka za svoj klub.