Sva tri gola u produžecima

Kakva drama u polufinalu Kupa: RB Leipzig finale izborio pogotkom u 120. minuti!

Leipzig je već jednom igrao u finalu kupa 2019., ali tada je u finalu bolji bio minhenski Bayern sa 3:0.

RB Leipzig se plasirao u petak u finale njemačkog kupa nakon što je u polufinalu Bremenu pobijedio domaći Werder Bremen sa 2:1 nakon produžetaka.

Pobjedu Leipzigu je osigurao švedski reprezentativac Emil Forsberg pogotkom u 120. minuti.

Nakon što je prvih 90 minuta završilo bez pogodaka 0:0, Južnokorejac Hwang Hee-Chan je doveo Leipzig u vodstvo na početku produžetaka, u 93. minuti. Međutim nadu Werderu pruža Leonardo Bittencourt koji je izjednačio u 105. minuti. No, 15 minuta kasnije Forsberg donosi pobjedu i finale Leipzigu.

Sada će pokušati 13. svibnja u Berlinu prvi put u povijesti osvojiti kup. Suparnik u finalu će mu biti bolji iz ogleda između Borussije Dortmund i drugoligaša Holstein Kiela koji se igra sutra u 20:30.