Kakav šok za Spurse: Otpisani Portsmouth im srušio snove o tituli!

Tottenham Spursi neće igrati u finalu FA kupa protiv Chelseaja. Porazio ih je Portsmouth s 2-0 nakon produžetaka...

Luka Modrić , Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka ove sezone neće imati privilegiju podići pehar u zrak. Naime, Tottenham Spursi propustili su posljednju priliku za trofej u polufinalu FA kupa, porazom od otpisanog Portsmoutha koji će sljedeće sezone igrati u drugoj engleskoj ligi.

Portsmouth, klub koji je ove sezone zbog financijskih dubioza i golemog duga proglasio stečaj, te je siguran putnik u drugu ligu, tako je ipak doživio i jedan veliki sretni trenutak u turobnoj sezoni. Ne može se reći da njegova pobjeda protiv Tottenhama nije zaslužena, iako je Tottenham, barem prema statistici, bio bolja momčad. Imao je znatno više udaraca prema golu (31-12) i u okvir gola (16-7).

No, Portsmouth im je, iskreno, mogao napuniti mrežu i u osnovnom dijelu utakmice. Frederic Piquionne imao je tri čiste šanse, ali niti jednom nije pronašao način kako svladati Gomesa.

Ipak, upravo se 31-godišnji francuski napadač, koji u Portsmouthu igra na posudbi iz Lyona, iskupio za te promašaje u devetoj minuti produžetka. Poslužio ga je Kevin-Prince Boateng, koji je do prošle sezone igrao baš u Tottenhamu, a Piquionne je iz blizine pospremio loptu u mrežu. U ključnom trenutku poskliznuo se Tottenhamov branič Michael Dawson, koji ga je pratio.

Vrlo brzo nakon toga je sudac Wiley teško oštetio Totttenham, poništivši potpuno regularan pogodak Petera Croucha zbog navodnog prekršaja Nike Kranjčara nad vratarom Portsmoutha Davidom Jamesom, iako o prekršaju nije bilo niti govora. Zapravo je James u skoku gurnuo Kranjčara...

U 116. minuti dvoboja je honduraški reprezentativac Wilson Palacios skrivio jedanaesterac, oborivši u kaznenom prostoru Arunu Dindanea, a Boateng je iz penala postavio konačnih 2-0 za Portsmouth.

Hrvatski nogometaši sudjelovali su u ovom gorkom porazu. Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su svih 120 minuta, a Niko Kranjčar ušao je u 79. minuti.

U finalu FA kupa 15. svibnja Portsmouth koji vodi Avram Grant igrat će protiv bivšeg kluba svog trenera, londonskog Chelseaja. Ako Portsmouth ode do kraja, bit će jedna od rijetkih momčadi u Engleskoj koja je uspjela osvojiti kup i ispasti iz lige u istoj sezoni.