Tijesno poraženi

Pogledajte sjajni lob Lokomotivina dragulja protiv prvaka Belgije na pripremama

Lokosi su se dobro držali, ali izgubili su golom u 88. minuti.

Nogometaši Lokomotive već treći put pripremaju se za novu sezonu Prve HNL u Nizozemskoj i Belgiji. Bile bi im ovo četvrte pripreme zaredom na sjeverozapadu Europe da ih prošlo ljeto nije omela korona, ali Lukasu Kačavendi to ne smeta, utakmicu protiv belgijskog prvaka Club Bruggea odigrao je jako dobro i okrunio je golom u ranoj fazi utakmice.

Lokosi su u 11. minuti imali prednost 1:0 poslije sjajnog loba njihove mlade zvijezde. Napadač bijelo-plavih ukrao je jedno pogrešno dodavanje golmana Bruggea i bez razmišljanja ga odlično lobao. Golman Bruggea mogao je samo gledati kako lopta efektno ulazi u njegovu mrežu.

Hrvatski su nogometaši, nažalost, do kraja susreta primili dva gola. U 44. minuti Dost je zabio za izjednačenje, a u 88. De Ketelaere je zapečatio njihovu sudbinu za pobjedu belgijske momčadi 2:1.

Silvijo Čabraja neće biti nezadovoljan rezultatom, a već sutra Lokosi će imati novi ispit protiv Vitessea. Sezonu će započeti utakmicom protiv Hajduka za 17. srpnja.