Južnoafrikanci u formi: Pobjeda 5:0 zagrijavanje za SP

Nogometna reprezentacije Južnoafričke Republike savladala je Gvatemalu s uvjerljivih 5-0 u prijateljskom dvoboju igranom na stadionu Peter Mokaba u Polokwaneu...

Osim visoke pobjede domaćina nadolazeće svjetske smotre, utakmicu je obilježio Aaron Mokoena, koji je postao prvi igrač koji je obukao nacionalni dres Južnoafričke Republike 100 puta.

Branič Portsmoutha debitirao je za 'Bafanu Bafanu' prije 11 godina u utakmici regionalnog Castle Cupa protiv Bocvane, a na SP-u predvodit će svoju momčad s kapetanskom vrpcom.

Što se same utakmice tiče, Katlego Mphela doveo je Južnoafrikance u vodstvo već u 12. minuti iz jedanaesterca, a kasnije se upisao u strijelce još jednom s bijele točke, u 56. minuti.

Po gol za momčad Carlosa Alberta Parreire postigli su Reneilwe Letsholonyane, Surprise Moriri i Bernard Parker.