Mandži pola sata

Juventus slavio protiv Cagliarija golom Bernardeschija

Juventus je pobijedio Cagliari 1:0 u 20. kolu Serie A...

U posljednjoj utakmici 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Juventus je kao gost svladao Cagliari sa 1-0 (0-0). Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bernardeschi (74). Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić igrao je za Juventus od 60. minute.

Drugoplasirani Juventus tako se ponovno primaknuo vodećem Napoliju, koji je ranije u subotu svladao Veronu sa 2-0, na jedan bod razlike. Napoli ima 51, a Juventus 50 bodova. Cagliari je 16. sa 20 bodova, a Verona je pretposljednja, 19. sa 13 bodova.

Napolije do pobjede protiv Verone na svom San Paolu stigao golovima Koulibalyja (65) i Callejona (78), a hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog dobio je simboličnu minutažu ušavši u igru u 87. minuti.

Igrači Atalante nastavili su s odličnim rezultatima u novoj godini, nakon što su se prije tri dana plasirali u polufinale Talijanskog kupa svladavši na gostovanju Napoli sa 2-1, u subotu s identičnim rezultatom kao gosti nadigrali Romu. Momčad iz Bergama je povela sa 2-0 pogocima Corneliusa (14) i De Roona (19) u razmaku od samo pet minuta, no u samoj završnici prvog poluvremena su ostali bez isključenog De Roona. U drugom se poluvremenu praktički igralo samo na polovici Atalante, a iako je Roma relativno brzo smanjila preko Džeke (56) nije uspjela izbjeći poraz. Atalanta je ovom pobjedom skočila na sedmo mjesto sa 30 bodova, koliko ima i šesta Sampdoria, dok je Roma peta sa 39.

Nikola Kalinić je u 1-0 (0-0) pobjedi Milana na San Siru protiv Crotonea igrao od 76. minute, dok je Ante Budimir igrao za goste upravo do te 76. minute. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bonucci (54).

Ovom pobjedom Milan je stigao na 11. mjesto sa 28 bodova, koliko imaju i osma Fiorentina, deveti Udinese i deseti Torino, dok je Crotone 18. sa 15 bodova.

Ivan Strinić nije konkurirao za nastup u momčadi Sampdorije koja je izgubila na gostovanju kod posljednjeg Beneventa sa 2-3 (1-0). Sampdoria je ostala šesta sa 30 bodova, dok je Benevento i nakon druge uzastopne pobjede posljednji, ali sada ima sedam bodova.

Petar Brlek igrao je do 76. minute u 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi Genoe protiv Sassuola. Oba kluba sada imaju po 21 bod te se nalaze na diobi 14. mjesta.

Junak kola bio je napadač Lazija Ciro Immobile koji je postigao četiri pogotka u 5-2 (4-2) gostujućoj pobjedi njegova sastava protiv SPAL-a.

U petak su Chievo i Udinese te Fiorentina i Inter podijelili bodove igravši 1-1.

REZULTATI 20. KOLA:
Torino - Bologna 3-0 (De Silvestri 38, Niang 53, Iago Falque 85)
Napoli - Verona 2-0 (Koulibaly 65, Callejon 78)
Benevento - Sampdoria 3-2 (Coda 69, 84, Brignola 90+1 / Caprari 45+1, Kownacki 90+4)
Genoa - Sassuolo 1-0 (Galabinov 80)
SPAL - Lazio 2-5 (Antenucci 8-11m, 30 / Alberto 5, Immobile 19, 26, 41, 50)
Milan - Crotone 1-0 (Bonucci 54)
Roma - Atalanta 1-2 (Džeko 56 / Corneluis 14, De Roon 19)
Cagliari - Juventus 0-1 (Bernardeschi 74)