Povećali prednost

Juventus se dugo mučio, a onda se otvorilo: Četiri strijelca za četiri gola i bijeg na vrhu

Juve je od 31. minute igrao s igračem više nakon što je isključen Fabio Lucioni i bilo je samo pitanje kada će slomiti obranu gostiju.

U prvom susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Lecce sa 4:0 i pobjegao Laziju na sedam bodova prednosti.

Lecce se dobro držao do 53. minute kada je Paulo Dybala svladao Brazilca Gabriela. Na 2:0 je povisio Cristiano Ronaldo u 62. minuti golom iz kaznenog udarca, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Gonzalo Higuain u 83. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Matthijs de Ligt dvije minute kasnije.

Torinska Stara dama je ovom pobjedom povećala prednost na ljestvici, sada ima 69 bodova, sedam više od Lazija, dok trećeplasirani Inter ima 11 bodova zaostatka.

Lecce je na 18. poziciji koja vodi u niži rang natjecanja sa 25 bodova, koliko ima i Genoa stepenicu više.

Lazio u subotu dočekuje Fiorentinu, dok Inter u nedjelju gostuje kod Parme.