Brozović umalo zabio

Juve i Inter odigrali bez pobjednika, Mandžo promašio zicer pa pogodio gredu

U velikom derbiju 16. kola Serie A Juventus i Inter su u Torinu igrali bez golova, 0-0, pa je Inter i dalje vodeći i neporažen.

Mario Mandžukić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Derbi su svih 90 minuta igrala trojica hrvatskih igrača - Mario Mandžukić kod Juventusa, a Ivan Perišić i Marcelo Brozović kod Intera. Unatoč velikoj nadmoći, Juventus ipak nije uspio slaviti protiv Intera, koji se znalački branio veliki dio utakmice.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Mandžukića koji je imao dvije izgledne prilike za gol, a potom u 45. minuti i najveću kada je pogodio gredu. Inter je najveću priliku imao u 83. minuti kada je udarac Brozovića prohujao pored vratnice.

Ranije su Cagliari i Sampdorija odigrali 2-2 nakon što su gosti vodili s 2-0 pogocima Quagliarelle (11, 19), ali su Otočani uspjeli doći do boda preko Fariasa (56) i Pavolettia (60). Ivan Strinić je ostao na klupi gostiju.

Vodi Inter s 40 bodova, Juventus ima 38, koliko ima i Napoli, koji ima utakmicu manje i priliku da pobjedom doma protiv Fiorentine opet preuzme vodstvo.