sjajno se snašao

Gol u bitnoj utakmici: Veliki hrvatski talent zabio prvijenac za Wolfsburg

Brekalo je zabio bundesligaški prvijenac u dresu matičnog kluba.

Wolfsburg i Mainz remizirali su u prvoj utakmici 24. kola Bundeslige. U utakmici odigranoj u Mainzu bilo je 1:1, a jedini gol za goste zabio je hrvatski nogometaš Josip Brekalo.

Brekalo je Vukove doveo u vodstvo već u šestoj minuti. Dobro je ispratio jedan centaršut koji je pokušao "poklopiti" iz voleja, ali protivnička obrana je to blokirala. Međutim Brekalo se dobro snašao: brzo se pridigao i loptu pospremio u mrežu.

Nažalost po Wolfsburg, Yoshinori Muto je u 44. minuti postavio konačnih 1:1 i ostavio ih bez važnih bodova u borbi s izravnim rivalima na tablici. Wolfsburg je nakon ove utakmice 14. s 25, a Mainz 15. s 24 boda. Za petama im je Werder koji drži 16. poziciju koja vodi u razigravanje za ostanak u Bundesligi.

Bivši Dinamov igrač prvi je dio tekuće sezone proveo u Stuttgartu u kojem je bio na jednogodišnjoj posudbi. Početkom siječanjskog prijelaznog razdoblja vratio se u Wolfsburg koji je u srpnju 2016. godine za njega Dinamu platio šest milijuna eura.

Brekalu je ovo drugi bundesligaški gol u karijeri nakon što je prvi zabio u dresu Stuttgarta.