ludnica u teheranu

Ivanković odveo Irance u finale Lige prvaka: Ne može mu ništa ni legendarni Xavi

Persepolis je u finalu azijske Lige prvaka nakon remija u uzbratu s Al Saddom.

Koreografija navijača Persepolisa u svubnju 2018. (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski trener Branko Ivanković izborio je s iranskim Persepolisom finale Azijske lige prvaka odigravši u Teheranu u uzvratu 1-1 s katarskim Al Saddom. U prvoj utakmici u gostima Iranci su slavili s 1-0.

Katarci, za koje igra bivši igrač Barcelone Xavi, su prvi zabili i poveli u 17. minuti pogotkom Alžirca Bounedjaha, a za Irance je izjednačio Nemati u 48. minuti.

Recimo i kako je domaćina čudesnom obranom spasio iranski heroj sa SP-a, vratar Alireza Beiranvand koji je u Rusiji skinuo penal Cristianu Ronaldu.

Ivankoviću (64) je ovo najveći trenerski uspjeh u karijeri jer najpopularniji iranski klub Persepolis će po prvi puta igrati finale Azijske lige prvaka, nakon što su prošle godine igrali u polufinalu.

U drugom polufinalu u srijedu igraju južnokorejski Suwon i japanska Kashima (2-3).