osmica villarreala

Barcelona u osmini finala Kupa kralja: Razigrani Rakitić upisao tri asistencije u 45 minuta

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić upisao je tri asistencije u 45 minuta utakmice!

Ivan Rakitić u utakmici Kupa kralja (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nije bilo iznenađenja u šesnaestini finala španjolskog Kupa kralja. Uvjerljivo su osminu finala izborili Atletico Madrid, Sevilla, Villarreal i Barcelona, za koju je briljirao Ivan Rakitić.

Barcelona je u uzvratnoj utakmici protiv niželigaša Leonese slavila s 4:1, a asistencije za sva tri pogotka u prvom poluvremenu upisao je hrvatski reprezentativac. El Haddadi, Denis Suarez i Malcom bili su strijelci za Barcelonu u prvom dijelu utakmice.

Nakon tri asistencije u prvom poluvremenu, trener Barcelone odmah je povukao Rakitića iz igre na početku nastavka.

Atletico Madrid je slavio s 4:0 u uzvratu protiv Sant Andreua, a prvijenac u dresu madridskog kluba upisao je hrvatski nogometaš Nikola Kalinić.

Najteži posao imala je Sevilla, koja je dugo lomila, ali na kraju ipak slomila Villanovense. Bilo je 1:0 nakon gola Andrea Silve, koji je popravio promašeni jedanesterac i iz drugog pokušaja poslao loptu u gol.

Najuvjerljiviji je bio Villarreal, koji je slavio s čak 8:0!