Neugodan poraz

Šokantan start za Ivana Leku u novom klubu: Kod kuće izgubili od najgore ekipe u ligi!

Ivan Leko neće po dobrom pamtiti debitantski nastup na klupi Standard Liegea.

Ivan Leko (Foto: Afp)

U debitantskoj utakmici novog trenera Ivana Leke belgijski Standard Liege poražen je kod kuće od Kortrijka rezultatom 0:1.

U sklopu 11. tamošnje Pro League Standard je ugostio najlošiji sastav u ligi. U 20 utakmica prije ove večerašnje Kortrijk je imao samo dvije pobjede i 10 bodova na svom kontu. Koliko su bili nekvalitetni, najbolje svjedoči podatak da i unatoč ovoj pobjedi još uvijek tavore na dnu.

Leko je na teren poslao momčad u svojoj omiljenoj formaciji s trojicom braniča, imao je Standard 65 posto posjeda lopte, 20 udaraca prema golu, ali nedostajalo je preciznosti i koncentracije u završnici.

Gosti su u posljednjoj minuti prvog poluvremena došli u vodstvo preko urugvajskog napadača Felipea Avenattija i uspjeli su izdržati do kraja.

Kortrijku ovaj trijumf možda bude svjetlo na kraju tunela, dok se Leko na početku svog mandata u Standardu susreće s još većim problemima nego što je bio slučaj kad je dolazio.