U najvećem derbiju

Hrvatski trener jednim od najvećih uspjeha karijere ''razbio'' aktualnog prvaka

U derbiju 19. kola belgijskog nogometnog prvenstva Club Brugge, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Leko, deklasirao je aktualnog prvaka Anderlecht 5-0.

Ivan Leko (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Lekina momčad je probila Anderlecht u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela golom Abdoulayja Diabyja, a isti je igrač samo minutu kasnije povisio na 2-0.

U drugom dijelu Brugge je zabio još tri gola, a strijelci su bili Ruud Vormer (57-11m), Jelle Vossen (73-11m) i Hans Vanaken (87). Brugge je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na sedam utakmica, dok je Anderlecht upisao drugi uzastopni poraz.

Clubb Bruge vodi na ljestvici sa 47 bodova, na drugom mjestu je Sporting Charleroi s 38 bodova i utakmicom manje, dok je treći Anderlecht s 34 boda.