preokret u nastavku

Istra okrenula Varaždin i stigla na korak do ostanka u Prvoj HNL

Istra u subotu mora obraniti dva gola prednosti.

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve HNL u srijedu su nogometaši Istre 1961 u Puli protiv drugoligaša Varaždina slavili sa 3:1 (0:1). Uzvrat je u Varaždinu 2. lipnja.

Varaždinci su poveli u 10. minuti, a strijelac je bio 22-godišnji Domagoj Drožđek, koji je godinu igrao za juniorsku momčad dortmundske Borussije. Gosti su u prvom poluvremenu imali još dvije prigode, ali Drožđek je pogodio vratnicu , a Golubar gredu.

Istra je uspjela poravnati u 55. minuti iz prekida. Ubačaj u kazneni prostor Golubar je pospremio u vlastitu mrežu. Devet minuta kasnije iskusni Aljoša Vojnović donosi preokret i vodstvo Istri 2:1. Pobjedu Istrana potvrdio je Goran Roce u 88. minuti, koji je nakon kornera glavom pogodio za konačnih 3:1.

Utakmica je odigrana na stadionu Aldo Drosina pred 4.000 gledatelja, a sudio je Fran Jović iz Zagreba.

STRIJELCI: 0:1 Domagoj Drožđek (10), 1:1 Josip Golubar (55-ag), 2:1 Aljoša Vojnović (64), 3:1 Goran Roce (88)