Inter Romi uzeo i Kup, igrači se pokoškali!

Nogometaši Intera pobijedili su na rimskome Olimpijskom stadionu Romu 1-0 u finalnom srazu Talijanskoga nogometnog kupa, osvojivši prvi trofej u sezoni...

Jedini je pogodak na utakmici za momčad Josea Mourinha zabio Diego Milito u 40. minuti. Thiago Motta gurnuo ga je u prostor okomitom loptom, otprilike na središnjoj crti igrališta iskosa s desne strane. Argentinski se centarfor sjurio prema 16-ercu praćen od dvojice suparničkih igrača. Na visini 16-erca nakon lažnjaka je opalio prema golu Julija Sergija te pogodio desne rašlje njegova gola.

Taj se pogodak pokazao vrijednim Coppe Italije, trofeja do kojeg su Milanezi došli šesti put u povijesti, a prvi put nakon 2006. godine. I tada su, na San Siru, igrači Intera slavili u dvoboju protiv Rome (3-1).

Ovaj poraz igrači Rome teško su podnijeli. U 88. minuti utakmice Francesco Totti vrlo je ružno, punom nogom, opalio Balotellija odostraga dok je mladi napadač Intera gradio loptu između trojice Rominih igrača. Sudac Rizzoli pokazao je 34-godišnjem veteranu put u svlačionicu.

Malo potom tek ušli Sulley Muntari sukobio se s Rodrigom Taddeijem, a nakon toga s Gancem se došao obračunati Simone Perotta. U nastaloj gužvi jedan se gledatelj s tribina pokušao probiti do igrača, pa je sudac brže-bolje prekinuo utakmicu, koja je ionako ukupno vremenski trajala preko 99 minuta.

Rimljani su inače izjadnačenju bili najbliže iz prilika Juana i Vučinića. Nisu uspjeli zabiti.

Inter nakon prvog trofeja osvojenog u sezoni očekuje borba za naslov talijanskog i europskog prvaka. U njih će možda morati bez Wesleyja Sneijdera, koji se ozlijedio na početku druge minute utakmice u sudaru s Nicolasom Burdissom. Igru je napustio u petoj minuti, a stradao je ponovno bedreni mišić. Ostaje za vidjeti koliko.