remi napolija i fiorentine

Perišić "zakuhao" akciju za minimalnu pobjedu Intera kod Parme

Inter je u Parmi ostvario prvu prvenstvenu pobjedu u 2019. godini, nakon jednog remija i dva poraza u posljednja tri nastupa, a usto je i postigao prvi prvenstveni gol u ovoj godini.

Ivan Perišić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši milanskog Intera u susretu su 23. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Parmu sa 1:0 (0:0).

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Lautaro Martinez u 79. minuti, a akciju za pogodak započeo je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je na sredini igrališta oduzeo loptu veznjaku Parme Kucki.

Perišić je odigrao svih 90 minuta za Inter, baš kao i Marcelo Brozović, dok Šime Vrsaljko zbog ozljede koljena nije konkurirao za nastup.

Treći Inter sada ima 43 boda, pet više od četvrte Rome i petog Lazija, dok je Parma 12. sa 29 bodova.

Ranije u subotu Fiorentina i Napoli su igrali 0:0. Drugi Napoli sada ima 52 boda, osam manje uz utakmicu više od vodećeg Juventusa, dok je Fiorentina deveta sa 32 boda.

Marko Pjaca ostao je na klupi Fiorentine.

U četvrtak je Lazio svladao Empoli sa 1:0, a u petak je Roma bila bolja od Chieva sa 3:0, dok su preostali susreti 23. kola na programu u nedjelju.