Igrači ManUtd-a povraćali pa sredili Spurse za vrh lige!

U prvoj utakmici 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na svom Old Traffordu pobijedio Tottenham 3-1 i ponovno, osmi puta ove sezone, preuzeo vrh ljestvice Premiershipa...

Dva boda prednosti u odnosu na Chelsea sada imaju branitelji naslova, a hoće li u prednosti i ostati znat će se nakon što londonski klub utakmicom u nedjelju protiv Stoke Cityja okonča raspored ovoga kola.

S Wayneom Rooneyjem (ozljeda prepona) na tribinama izostalo je uvodno uzbuđenje na Old Traffordu, a izostanak vodećeg strijelca Premier lige bezuspješno je u tim trenucima pokušavao nadomjestiti nekadašnji napadač Spursa, Bugarin Dimitar Berbatov. Istaknuo se tek promašajima.

Mirno prvo poluvrijeme, bez ijednog udarca u okvir do 28. minute, nije dalo naslutiti raspucani nastavak utakmice, a prvi su razloga za sreću imali navijači domaće momčadi.

Mislima odlutali Benoit Assou-Ekotto skrivio je jedanaesterac nad Patriceom Evrom u 56. minuti utakmice. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ryan Giggs. Pogodio je Velšanin desni donji kut vratiju Heurelha Gomesa.

U 70. minuti visoke ambicije Spursa potvrđenu su izjednačujućim golom. Gareth Bale izveo je korner, naciljao glavu Ledleyja Kinga koji s desetak metara, uz evidentni prekršaj u skoku, postavlja 1-1.

Tottenham je posljednji puta slavio pobjedu na Old Traffordu 1989. godine, a da crna serija neće biti prekinuta niti ove subote postalo je jasno u zadnjih desetak minuta utakmice. Menadžer Crvenih vragova Sir Alex Ferguson izvadio je iz igre Rafaela i uveo Federica Machedu koji niti dvije minute kasnije, u 81., sjajno upošljava Nanija čiji lob iskosa s desne strane Gomesa ostavlja nemoćnim.

Konačnih 3-1 postavio je u 86. minuti, ponovno s bijele točke, ovaj puta u lijevu stranu vratiju gostujućeg golmana, Giggs nakon što je prekršaj na Naniju skrivio Wilson Palacios.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za londonski klub koji pobjedama protiv Arsenala i Chelseaja (obje 2-1 u prethodna dva kola) nije uspio dodati i treći veliki uspjeh.

Na kraju spomenimo da se tijekom utakmice nekoliko igrača Manchester Uniteda požalilo na želučane probleme. Vidno je loše u prvom poluvremenu bilo vrataru Edwinu van der Saru, kao i Patriceu Evri i Naniju u nastavku. Evra je čak i povraćao na travnjaku.