prvi četvrtfinalisti

Osijek srušio Zadar za četvrtfinale Kupa

Osijek je dosta uvjerljivo slavio na gostovanju u Zadru.

Nogometaši Osijeka izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su na gostovanju kod trećeligaša Zadra pobijedili sa 3:0 (2:0).

Osijek je rutinski stigao do pobjede protiv momčadi iz zadarskih Stanova.

Već nakon prvog poluvremena gosti su vodili 2:0, a potom u nastavku samo potvrdili pobjedu.

Lautaro Martínez (Foto: AFP) Inter slavio protiv Borussije Dortmund, Brozović asistirao za drugi gol divider

Osijek je poveo u 28. minuti nakon što je Špoljarić pogodio iskosa s desetak metara u suprotni lijevi gornji kut. Četiri minute kasnije među strijelce se upisao i Mance, koji je zabio prekrasan pogodak sa 20-tak metara. Sve dvojbe, ako ih je i bilo, razriješio je Špoljarić postigavši u 86. minuti svoj drugi gol na utakmici.

U ostalim susretima osmine finala 30. listopada sastaju se Opatija - Dinamo, Varaždin - Rijeka, Gorica - Hajduk, BSK Bijelo Brdo - Slaven Belupo, Šibenik - Belišće, Vinogradar - Lokomotiva, te Istra 1961 - Inter Zaprešić.

Ajax - Standard Liege (Foto: AFP) Stvara se nova nogometna liga u Europi: Dvije jake nogometne nacije udružit će snage divider