HNL: Hajduk slavio nakon slučajnog jedanaesterca

U derbiju 16. kola HNL-a Hajduk je u Splitu svladao Osijek s minimalnih 1:0.

U derbiju kola Hajduk je pred tek 1500 gledatelja na Poljudu svladao Osijek s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Ibričić iz jedanaesterca u 85. minuti. No, treba reći da je jedanaesterac bio plod nesreće po Osječane. Naime, Jugović se poskliznuo, te je ostao dojam da nije igrao namjerno rukom, a niti se lopta jako odbila od njega, no sudac Bebek je ipak svirao najstrožu kaznu.

Priliku su u Hajdukovom napadu dobila braća Sharbini, Ahmad je promašio zicer u 26. minuti kada je sam izašao pred osječkog golmana Karduma, a Anas pred kraj prvog poluvremena kad je loše reagirao na povratnu loptu. U nastavku utakmice možemo tek izdvojiti udarac Ibričića iz 69. minute. Ibro je izašao sam pred Karduma, te tek nakon puno oklijevanja pucao, a vratar Osječana izbio loptu u korner.

Nakon već spomenutog jedanaesterca Osječani su u trećoj minuti sudačke nadoknade mogli do boda, jedna ubačena lopta stigla je do Nikšića na sedam metara od Hajdukovog gola. Umjesto da primiri loptu pucao je iz prve visoko iznad gola. Sve u svemu solidna predstava mladih Osječana kojima je prosjek godina 22, dok su Splićani iako teškom mukom došli do zaslužena tri boda.

Utakmice 16. kola Prve HNL:

Istra 1961 - Dinamo 0:0
Karlovac - Međimurje 2:0 (Novinić 21', Lajtman 88')
Šibenik - Croatia Sesvete 2:0 (Božić 39', Zec 84')
Cibalia -Zadar 2:0 (Lukačević 37', Jurić 61')
Zagreb - Slaven Belupo 3:3 (Krstanović 74', Piškor 85', Jefthon 90'/Posavec 16' pen, Rogulj 44', Delić 65')
Varteks - Inter 2:1 ( Smrekar 21' , Mumlek 54' pen/ Šarić 18' pen)
Lokomotiva - Rijeka 3:0 (Sopić 28', Bule 78', Pamić ag. 81')

16 Croatia S.   16 1 4 11 17:39   7

Hajduk: Subašić, Šerić, Maloča, Pandža, Rubil, Buljat, Ibričić, Oremuš, Skoko, An. Sharbini. Ah. Sharbini

Osijek: Kardum, Pranjić, Vida, Đikić, Ibriks, Knežević, Kurtović, Jugović, Barišić, Šorša, Miličević

Tijek utakmice:

(Kraj)

93' - UHHHHH, Nikšić je imao zicer za izjednačenje, lopta mu je došla na sedam metara od gola, umjesto da je primiri, pucao je iz prve nebu pod oblake.

90' - Skoko je pokušao iz daljine ali neprecizno. Tri minute su sudačke nadoknade.

85' - GOOOOOOOOL, Ibričić je zabio pogodak iz sumjivog jedanaesterca, naime, Jugović se poskliznuo i u padu rukom zahvatio loptu, za suca Bebeka dovoljno za najstrožu kaznu, mada se činilo da nije bilo namjere Jugovića. Šesti gol Ibre u prvenstvu, nakon čega je zamijenjen Jertecom.

79' - Anas se našao u šesnaestercu Osijeka, malo je razmišljao dal da puca ili nabaci, i onda je vanjskim felšom pokušao nabaciti, a lopta je otišla visoko iza gola.

76' - Hajduk pokušava doći do pogotka, ali nikako ne može ozbiljnije zaprijetiti Osječanima, tek poneki ubačaj u kazneni prostor, ali obrana Osijeka to s lakoćom čisti.

69' - Uhhhhh, Ibričić je izašao sam pred Karduma, istina malo iskosa, te mu je udarac nakon dužeg čekanja Kardum skrenuo u korner.

64' - Ibričić je dobro pronašao Tičinovića u šesnaestercu, ali mladi Hajdukovac puca u ruke Kardumu.

60' - Ahmad Sharbini uz zvižduke Torcide zamijenjen je Dujom Čopom.

59' - Sjajan pokušaj Kneževića, primio je loptu na lijevoj strani splitskog šesnaesterca i opalio ljevicom, lopta je išla u gol ali je Subašić izboksao vani.

57' - Ahmad Sharbini je krenuo sam prema vratima, ali je Pranjić čistim startom izbio loptu.

49' - Lijep kontranapad Osijeka započeo je Knežević koji se sjajnom varkom oslobodio braniča, proslijedio je napadačima koji su izgubili loptu.

46' - Reja je zamijenio Oremuša Tičinovićem, a Tić je odmah pucao ali daleko od gola Osijeka. Tek sad se pojavila i skupina navijača Osijeka...

(Poluvrijeme 0:0)

45' - Miličević je napravio dar mar u kazenom prostoru Splićana, popadalli su Šerić, Maloča...ali je Osječanin na kraju i sam se zapetljao i lopta je otišla u ruke Subašiću.

44' - AAAAAAAAnas, povratna lopta s desne strane stigla je na nogu mlađem Sharbiniju, ali udarac je otišao nebu pod oblake.

43' - Anas je lijepo ušao s loptom u kazneni prostor Osijeka, ali je Ibriks u posljednji trenutak izbio loptu u korner.

42' - Hajduk je odigrao par dobrih dodavanja, osjeća se lagani pritisak na Osječane, ali i dalje nema kvalitetnog završnog pasa.

39' - Lopta se nekako srećom dokotrljala do Ibričića koji sam sa nekih 14 metara od gola loše zahvaća loptu, i ode još jedna prilika Hajduka u vjetar.

36' - Visoku loptu upućenu iz daljine glavom zahvaća Ahmad Sharbini, ali udarac je bio neopasan za Karduma.

29' - Miličević je lijepo prošao po lijevoj strani, pronašao Šoršu, koji puca s 20-ak metara, ali mlako i neprecizno.

26' - uhhhh, zicer Ahmada Sharbinija, Ibričić je sjajno gurnuo loptu u kazneni prostor Osijeka, a Sharbini sam puca jako, ali i visoko preko gola. U sljedećoj akciji, mlađi brat, Anas puca neprecizno, nakon čega se malo porječkao s Ibriksom.

18' - Sjajna prilika Osječana, Maloča je izgubio dvoboj s Miličevićem koji je ušao s boka u Hajdukov šesnaesterac, vratio povratnu loptu za Kneževića, ali njegov udarac je otišao pokraj vratnice.

12' - Hajduk ima laganu inicijativu, Vida je dobio udarac loptom u trbuh, ali će se oporaviti.

4' - Dobro su braća Sharbini kombinirala na vrhu osječko šesnaesterca, Anas je ostavio za Ahmada ali mu je udarac blokiran u korner. Pandža je dobro tukao glavom iz kornera ali je Kardum nekako ukrotio tu loptu.

Tužna slika na Poljudu. Na derbiju kola okupilo se tek 1500 gledatalja.