Pivarićeva neopreznost

Rijeka iz penala pobijedila Lokomotivu i probila se na četvrto mjesto

Odigrana je i druga utakmica nedjeljnog programa 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U 11. kolu HNL-a Rijeka je s 1:0 pobijedila Lokomotivu i s petim ovosezonskim trijumfom se probila na četvrto mjesto na ljestivici.

Rijeka je dočekala Lokose sa četiri poraza u nizu, nakon što je izgubila tri europske (Real Sociedad 0:1, AZ 1:4, Napoli 1:2), te jednu ligašku utakmicu (Šibenik 0:2). Lokomotiva je također, tražila prekid serija od sedam susreta u Prvoj HNL bez pobjede.

Na koncu je domaćin imao više razloga za slavlje, Rijeka je pobijedila sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Robert Murić iz kaznenog udarca u 16. minuti. Jedanaesterac je skrivio Josip Pivarić igravši rukom.

Domaćin je tijekom utakmice još dva puta pogodio okvir suparničkog gola. Murić je u 54. minuti pogodio gredu, dok je u 77. minuti vratar Lokomotive skrenuo loptu u gredu nakon Kulenovićeva udarca.