HNL: Pjesnici na krilima Vuge i Abdurahimija slomili Varteks

U prvoj utakmici 20. kola Prve HNL Zagreb je na svom stadionu uvjerljivo pobijedio Varteks 3-0, a Varaždinci očito tonu sve dublje…

Štimčevi igrači su vrlo ozbiljno shvatili dvoboj u Kranjčevićevoj i od početka utakmice nametnuli svoj ritam. Za prvu pobjedu Pjesnika u drugom dijelu sezone najviše su, pak, zaslužni iskusni Davor Vugrinec i Abdurahimi.

Iako po teškom terenu, Zagreb je do prvog pogotka stigao u 18. minuti nakon slobodnog udarca Vugrineca koji je bio precizan s 18 metara. Nova nagrada za trud stigla je u 36. minuti kada je Ljubojević dobro uposlio strijelca Abdurahimija, a mladi napadač se odlično snašao između dva stopera Varteksa.

U nastavku ponovno dominacija Pjesnika, a sve dvojbe oko pobjednika riješio je svojim drugim pogotkom Abdurahimi. Bio je to treći poraz Varteksa koji je sve bliži zoni ispadanja.