Borba za treće mjesto

Osijek se poravnao s Hajdukom: Uvjerljiva pobjeda protiv Slavena

Zahuktava se borba za treće mjesto na ljestvici.

U zadnjem susretu 33. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka bili bolji od Slaven Belupa s 3-0 (2-0) i tako ostali u borbi za treće mjesto. Ovom su se pobjedom bodovno izjednačili nakon što je Hajduk u Jadranskom derbiju izgubio na Rujevici.

Osijek je već nakon 16 minuta vodio s 2:0. U 9. minuti se za loptu izborio Muzafer Ejupi i preciznim prizemnim udarcem pogodio vrata, da bi u 16. minuti Ukrajinac Dmitro Lopa iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio same rašlje.

Ejupi je u 52. minuti iz kaznenog udarca postigao svoj drugi gol na utakmici, da bi u 72. minuti Makedonac promašio dosuđeni novi penal nakon što je neslavno propao njegov pokušaj "panenke".

Osijek se na trećem mjestu i s 62 boda poravnao s Hajdukom, dok je Slaven Belupo ostao šesti s 38 bodova. Pred 1600 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Vučković iz Zagreba.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 33. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive su svladali zaprešićkog Intera s 2:0 golovima Frane Karačića i Igora Šunjića.