ozlijedio se sudac

Osijek preokretom osvojio Rujevicu: Rijeka u Maksimiru bez dvojice važnih igrača!

Nakon Hajduka i Dinama odigran je i drugi vikend derbi HNL-a u kojem je Osijek upisao pobjedu kod prvaka Rijeke.

Umorni od povijesne gostujuće pobjede u Europa ligi Riječani su dočekali Osijek u sklopu 13. kola HNL-a. Pobjedu 2:1 su odnijeli gosti, nakon što su napravili preokret. Susret je obilježila i ozljeda glavnog suca Gorana Gabrila, kojeg je zamijenio Marko Matoc i dodjeljivanjem dva žuta kartona Vešoviću i Mišiću suspendirao ih za derbi protiv Dinama u idućem kolu.

Obojici je prijetila suspenzija ukoliko dobiju žute kartone, a posebno je sumnjiv karton Vešoviću u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Rijeka će tako u Maksimiru igrati bez Vešovića i Mišića, dvojice vrlo važnih igrača sredine terena.

Bila je to prva pobjeda Osijeka u Rijeci nakon sedam godina i 13 uzastopnih poraza u prvenstvu i kupu.

Rijeka je povela u 55. minuti. Pavičić je oteo loptu neopreznom Baraću, pa lijepo proigrao Gavranovića koji s pet metara bez problema zabija za vodstvo prvaka. Uslijedio je veliki preokret. Gosti su u 62. minuti izjednačili golom Grezde koji je iz teške pozicije matirao Slugu. U 80. minuti Osijek je poveo nakon sjajnog pogotka Petra Bočkaja iz slobodnog udarca. Do kraja susreta Rijeka je pokušala izjednačiti, ali nije uspjela.

Na Rujevici se u 23. minuti dogodila zanimljiva situacija kada se pomoć na riječkoj klupi morala ukazati glavnom sucu Goranu Gabrilu. Gabrilo nije uspio nastaviti susret, pa je utakmicu do kraja odradio Marko Matoc.

Krajem prvoga dijela 'zaiskrilo' je i među klupama. Verbalno su se sukobili trener Rijeke Matjaž Kek i pomoćni trener Osijeka Ivo Smoje, ali se situacija ubrzo smirila.

Rijeku u idućem kolu očekuje novi derbi gostovanje u Zagrebu protiv vodećeg Dinama.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 31 bodom, Rijeka ima 25 bodova na drugoj poziciji, a Hajduk i Osijek imaju po 24 boda. Na začelju je Rudeš sa sedam bodova.