Dinamu prilika za bijeg

Inter šokirao Osijek i nanio mu drugi prvenstveni poraz!

Iako je Osijek bio favorit, Inter je s uvjerljivih 3:1 slavio protiv momčadi Zorana Zekića.

U utakmici 15. kola Prve HNL Inter je u Zaprešiću pobijedio Osijek sa 3-1 (2-0). Osječani su bili bolji suparnik u samom otvaranju utakmice, no nisu uspjeli terensku inicijativu pretvoriti u rezultatsku prednost.

Domaći su to kaznili i poveli u 31. minuti. Branič Vedran Dalić je preciznim prizemnim udarcem sa 15-ak metara pronašao put lopti do mreže. Na 2-0 povisio je Tomislav Mazalović u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, iskoristivši kazneni udarac nakon Škorićeva igranja rukom.

U nastavku susreta Osječani su stvorili nekoliko izglednih situacija, no obrana se istaknuo vratar Intera Krševan Santini. Inter je u 78. minuti iz protunapada stigao i do trećeg pogotka kojega je postigao Nikola Rak, da bi dvije minute potom Gabrijel Boban smanjio na konačnih 3-1.

Pred 500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Križarić iz Čakovca.

S nova tri boda Inter je stigao na peto mjesto sa 21 bodom, dok je drugi Osijek ostao na 27 bodova.

Vodeći Dinamo ima 34 boda, dok su Rijeka i Hajduk sa po 25 bodova na trećoj i četvrtoj poziciji.