Dalmatinski derbi gostima

Livaja i Jakoliš sredili Šibenik: Hajduk trećom pobjedom zaredom ostao u igri za Europu

Na Šubićevcu je u sklopu 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigran Dalmatinski derbi.

Hajduk je u 35. kolu HNL-a pobijedio Šibenik s 2:0 i time ostao u igri za plasman u Europu. Pobjedu Splićanima donijeli su Marko Livaja (57) i Marin Jakoliš (71).

Kolo prije kraja Hajduk je ostao na petom mjestu, no ima samo bod manje od Rijeke.

Splićani će u posljednjem kolu dočekati Lokomotivu, dok će Rijeka i Gorica međusobno odmjeriti snage.

Šibenik, koji je bezbrižan na šestom mjestu, je prvi zaprijetio. U trećoj minuti sa 20-tak metara je pucao Sahiti, ali je pucao pored gola. U osmoj minuti udarac je okušao i Deni Jurić, ali niti on nije bio precizan.

Hajduk je prvu priliku imao u 14. minuti. Vušković je imao slobodnjak sa 20-ak metara, ali je i on loše pucao.

Šibenčani kod 0:0 pogodili stativu

Gosti su u 29. minuti imali sjajnu priliku. Fossati je poslao dugačku loptu prema Livaji, međutim napadač Hajduka nije najbolje reagirao. Samo tri minute kasnije Šibenik je imao zicer. Suad Sahiti je izbio sam pred Kalinića i zaobišao ga, a onda iz teškog kuta umjesto praznoga gola pogodio vratnicu.

Pogodak smo napokon vidjeli u 57. minuti, Biuk je ubacio iz kornera, a Livaja glavom zabio za vodstvo Bijelih. Šibenik je bio blizu izjednačenja u 67. minuti, kada je s ruba kaznenog prostora pucao Alvaro Martin, no Kalinić je odbio u korner.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 71. minuti povećavši prednost na 2:0. Jurić je sjajno proigrao Jakoliša koji je izašao sam pred Rogića i zabio za 2:0.