veliko pojačanje

Pogledajte golove: Dva komada novog napadača Hajduka, Dabro nastavio formu

U 1. kolu HT Prve lige Lokomotiva je na Poljudu ugostila Hajduk.

Prvi pogodak Hajduka u novoj sezoni HT Prve lige djelo je novog napadača, mladog Slovenca Jana Mlakara.

Ovaj je 22-godišnjak, koji je stigao iz Maribora gdje je bio prvi strijelac slovenske lige u prošloj sezoni, zabio u 29. minuti na asistenciju Emira Sahitija, povratnika u momčad Hajduka nakon što se vratio s posudbe u Šibeniku. Akciju je započeo još jedan novi igrač Bijeli, Mađar Gergo Lovrencsics.

U 42. minuti je na 1:1 izjednačio Nikola Soldo nakon što je glavom vješto matirao Kalinića iz jednog prekida kojeg je izveo Cokaj.

Gol Solde za 1:1

Na 2:1 za domaćine je povisio Marko Dabro nakon greške Eleza. Prvi strijelac 2. HNL prošle sezone je lako realizirao poklon i nastavio golgetersku formu.

Gol Dabre za 2:1

A formu u ovoj utakmici iz prošle je sezone nastavio i Jan Mlakar svojim drugim pogotkom za goste u 55. minuti. Akciju je počeo furiozni Stipe Biuk koji je dao za Livaju na boku, a ovaj sjajno pronalazi napadača Hajduka.

Gol Mlakara za 2:2