HNL: Fantastični Vugrinec donio 'Pjesnicima' pobjedu

U prvoj utakmici 17. kola HNL-a Zagreb je slavio na gostovanju kod Intera 3:1.

Zagreb je nastavio s dobrom formom koju prikazuje u posljednje vrijeme. Na gostovanju u Zaprešiću 'Pjesnici' su odnijeli puni plijen na krilima Davora Vugrinca. Zagreb je poveo u 34. minuti pogotkom Vuge, a samo dvije minute poslije na 2:0 povisuje Krstanović. Nadu domaćima vraća Dodo u 43. minuti. No, momčad Igora Štimca osigurava pobjedu u 80. minuti, strijelac je ponovno bio Vugrinec. Zagreb je ovom pobjedom barem na kratko pobjegao s pretposljednjeg mjesta na ljestvici, sada ima bod više od Istre.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 36 bodova, drugi je Šibenik s tri boda manje, dok treću poziciju drži Cibalia sa 32 boda. Inter je ostao na 10. mjestu sa 20 bodova, Zagreb je 14. sa 14 bodova, a iza njega su Istra (13) i Croatia Sesvete (7).