HNL: Đalović u završnici spasio Rijeku

U drugoj utakmici na otvaranju nastavka sezone Zagreb i Rijeka su u Kranjčevićevoj podijelili bodove odigravši 1-1…

Doduše, cijeli susret je pokvario veliki pljusak koji se spustio početkom prvog poluvremena. Obje momčadi su se mučile po mokrom i blatnjavom travnjaku. Gosti iz Rijeke su najviše prijetili preko prvog napadača Radomira Đalovića, koji je imao i prvu priliku na utakmici. Isti igrač zaprijetio je početkom drugog dijela, ali Skender je sjajnom intervencijom spasio Pjesnike.

Kasnije su se probudili i domaći igrači. Zagreb je bio najbliži pogotku nakon akcije Vidoševića i Vugrineca, no Radman je uspio obraniti udarac prvog topnika Pjesnika. U 67. minuti Brazilac Jefthon je odlično povukao kontru i uposlio Abdurahimija koji je poslao loptu u suprotni kut za 1-0.

>> 'Lokosi' na startu drugog dijela prvenstva slomili Varteks

I kada su svi pomislili da će Zagreb pobjedom započeti drugi dio prvenstva, uslijedila je akcija za pogodak Riječana. Naime, Đalović je u 87. minuti dobro iskoristio dekoncentraciju Zagrebove obrane i pogodio za 1-1.