HNL: Abdurahimi maknuo Pjesnike sa začelja

U derbiju začelja 27. kola Prve HNL Zagreb je na svom stadionu došao do izrazito bitne pobjede u borbi za opstanak pobijedivši Međimurje s 2-1…

Pjesnici su stigli do vrlo važne pobjede u borbi za ostanak u najelitnijem hrvatskom nogometnom razredu. Do zlata vrijedna tri boda Zagreb je stigao ponajviše zahvaljujući raspoloženom napadačkom dvojcu VugrinecAbdurahimi.

Iskusni 'Vuga' načeo je goste iz Međimurja u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. No, dašak optimizma 'crveno-crnima' vratio je Golubović na samom početku drugog dijela. Međutim, Abdurahimi je deset minuta prije kraja uspio zabiti za 2-1 i možda će upravo taj gol biti ključan Zagrebu u očuvanju prvoligaškog statusa.

U drugom dvoboju dana Inter je kod kuće pobijedio Slaven Belupo i također pobjegao iz opasne zone. Naime, momčad iz Zaprešića je slavila u posljednja dva kola i time povećala šanse za ostankom u Prvoj HNL.