Zapucao "mrtvaca"

Higuain srušio Milan u derbiju: Kalinić propustio veliku priliku

Juventus je na krilima Higuaina pobijedio Milan, ali utakmica je mogla otići i u drugom smjeru da je veliku priliku realizirao Nikola Kalinić.

U velikom derbiju 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je kao gost svladao Milan sa 2:0 (1:0).

Oba pogotka na utakmici postigao je Gonzalo Higuain iznimno preciznim udarcima s ruba kaznenog prostora. Prvi je zabio u 23., a drugi u 63. minuti.

Juventus se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Napolijem na vrhu ljestvice, oba kluba imaju po 28 bodova, ali Napoli i utakmicu manje, dok je Milan osmi sa 16 bodova.

Hrvatski reprezentativni napadači Mario Mandžukić i Nikola Kalinić odigrali su po svih 90 minuta za Juventus, odnosno Milan. Kalinić je propustio veliku priliku za izjednačenje na 1:1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Njegov pokušaj s pet metara Buffon je krajnjim naporom uspio odbiti u gredu.

U drugom dvoboju večeri Roma je pobijedila Bolognu s 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je El Shaarawy u 33. minuti.