Najavili bolje dane

Nekoć velike hrvatske nade zablistale u Londonu protiv kultnog kluba: Sjajan gol i obrana penala

Millwall je poveo u 23. minuti golom Toma Bradshawa, a izjednačio je Halilović u 45. minuti sjajno pogodivši s ruba kaznenog prostora u suprotni gornji kut domaćeg vratara.

Ivan Rakitić i Alen Halilović dok su igrali u Barceloni (Foto: Afp)

Hrvatski nogometaš Alen Halilović zabio je gol, a vratar Ivor Pandur obranio jedanaesterac u pobjedi nizemskog prvoligaša Fortune Sittard 2-1 nad engleskim drugoligašem Millwallom, u prijateljskoj utakmici odigranoj u Londonu.

Engleski sastav je u 52. minuti imao priliku za novo vodstvo, ali je hrvatski vratar Ivor Pandur obranio kazneni udarac Kevina Nisbeta. Pobjedu gostima donio je Tijani Noslin u 73. minuti. Halilović je izašao iz igre u 61. minuti, a za nizozemski sastav igrao je od 62. minute i Stipe Radić.

Halilović je prije dvanaest dana potpisao ugovor s Fortunom gdje je stigao kao slobodan igrač. Prethodni angažman imao je u hrvatskom prvoligašu Rijeci iz koje je otišao u siječnju.

Prošli tjedan je nastupio za Fortunu, također u pripremnoj utakmici protiv nizozemske momčadi VVCS. Ušao je u 46.minuti pri rezultatu 0-3 pa dvjema asistencijama pridonio preokretu i pobjedi od 4-3.

Momčad iz grada Sittarda, na istoku zemlje, prvenstvo će početi 13. kolovoza gostovanjem kod aktualnog prvaka Feyenoorda.