Škarice Ohandze

Hajduk s dva igrača više, ali uz dosta muke prošao neokrznut kroz Maksimir

U utakmici 19. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Maksimir pobijedio Lokomotivu s 2-0.

Junak Hajduka bio je Franck Ohandza, koji je zabio oba gola od kojih je jedan bio škaricama, dok je Lokomotiva kraj utakmice dočekala s dva igrača manje.

Doležal je početkom drugog dijela olakšao posao Hajduku jer je u 51. minuti dobio drugi žuti karton. Splićani su to iskoristili u 66. kada je Said ubacio, a Ohandza sjajno reagirao i škaricama matirao Šempera. Bio je to gol o kojem će se još dugo pričati.

Kamerunski napadač zabio je i u prvom dijelu, no gol mu je poništen zbog igranja rukom. Majer je u samo tri minute skupio dva žuta kartona pa je i on u 81. minuti morao pod tuš. Hajduk je nakon toga imao zicer, no Hugo Almeida glavom nije pogodio s nekoliko metara.

Lokomotiva je u sudačkoj nadoknadi mogla doći do izjednačenja. Šunjić je tukao i pogodio gredu Letice koji je danas na vratima Hajduka dobio priliku nakon sjajne partije protiv Rijeke. Konačni rezultat postavio je Ohandza u trećoj minuti nadoknade. Izbio je sam ispred Šempera, zaobišao ga i poentirao za konačnih 2:0.

Dinamo je vodeća momčad lige s 47 bodova, slijede Osijek i Hajduk s po 35. Lokomotiva je šesta s 22 boda.