Maestralan učinak

Golijada na Poljudu: Hajduk isporučio petardu svojoj filijali, jedan igrač je bio briljantan

Hajduk i Radomlje odmjerili su snage na Poljudu u prijateljskoj utakmici.

Reprezentativnu stanku Hajduk je odlučio iskoristiti za odigravanje prijateljske utakmice sa slovenskim Radomljem.

Splićani su na Poljudu ugostili klub s kojim su ove zime potpisali ugovor o poslovno-sportskoj suradnji u trajanju od šest godina.

Rezultat je bio 5:2, a prvo ime utakmice bio je bivši švedski reprezentativac Alexander Kačaniklić. Pomalo zaboravljeni Kačaniklić, koji u posljednje vrijeme muku muči s ozljedama, postigao je dva pogotka, upisao jednu asistenciju i jednu predasistenciju.

Kačaniklić show u manje od 60 minuta

U 15. minuti Kačaniklić je bio taj koji je ubacio loptu na drugu vratnicu, tamo je Nikola Katić spustio glavom za Darija Melnjaka koji je zatresao mrežu.

Nakon što su Slovenci ubrzo izjednačili, Hajduk je do nove prednosti stigao u 28. minuti kada je Kačaniklić izveo korner, a Nikola Katić glavom iz blizine matirao vratara Radomlja.

Dvije minute potom Kačaniklić se i sam upisao u strijelce poslije dodavanje Gerge Lovrencsicsa, a svoj drugi pogodak postigao je u 56. minuti za 5:1 nakon jedne dubinske lopte Marca Fossatija.

U međuvremenu je strijelac četvrtog pogotka za Hajduk bio Dino Mikanović.

Majstor s mora u ovoj utakmici nije mogao računati na Marka Livaju, s U-21 hrvatskom reprezentacijom su Stipe Biuk, David Čolina i Marin Ljubičić, dok su Lovre i Nikola Kalinić dobili poštedu.

Nakon što se momčad kompletira, započet će pripreme za gostovanje u Osijeku iduće nedjelje u sklopu 29. kola Prve HNL.