Pet kola do kraja

Hajduk pobijedio Dinamo u derbiju i pobjegao mu na šest bodova razlike

U juniorskom derbiju Hajduka je pobijedio Dinamo rezultatom 3:1

Hajduk - Dinamo (juniori) (Foto: Hajduk Digital)

Na pomoćnom igralištu Hajduka mlada je momčad Bijelih s 3:1 svladala najvećeg konkurenta u borbi za naslov, zagrebački Dinamo rezultatom 3:1 u 25. kolu prvenstva.

Juniori Hajduka svoja su sva tri gola postigli u prvih 45 minuta. Filip Čuić zabio je prvi pogodak u 19. minuti, a Ivan Krolo je povisio na 2:0 u 30. minuti. Raspad gostiju u prvom dijelu utakmice zaključio je Marko Domančić u 40. minuti utakmice.

U drugom dijelu je Dinamo pogotkom Frana Tomeka uspio doći tek do počasnog pogotka u 78. minuti.

Mlada momčad Hajduka sada ima šest bodova prednosti, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Dinama koji ima 55 bodova.

Početni sastavi:

Hajduk: Perić, Đolonga, Prpić, Jurić-Petrašilo, Hrgović, Vladušić, Krolo, Capan, Brajković, Domančić, Čuić

Dinamo: Zadro, Mamić, Brekalo, Mizić, Braun, Tomek, Soldo, Lukanić, Topić, Sučić, Čavara