Bijeli jure u Europu

Hajduk nastavio pobjednički marš u HNL-u, Lokomotiva zakucana za dno: Livaja zabio sjajan gol

Hajduk je pobijedio Lokomotivu 2:0 u 27. kolu Prve HNL…

U prvom subotnjem susretu 27. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 2-0.

Susret je obilježio povratnik u redove Hajduka Marko Livaja koji je zabio sjajan pogodak u 15. minuti, a potom u 49. asistirao Umutu Nayiru za drugi gol gostiju.

Hajduk je ovom pobjedom prestigao Rijeku na četvrtom mjestu, a ima i dvije utakmice manje, dok je Lokomotiva i dalje na začelju.

Gosti su poveli u 15. minuti sjajnim Livajinim golom. Napadač Hajduk je glavom sam sebi namjestio loptu nakon dodavanja Fossatija i zatim sa 15 metara iz poluvoleja pogodio suprotni kut. Očekivalo se Livajino dodavanje, a dogodio se neobranjiv udarac.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 49. minuti kada je Livaja odlično ubacio na drugu vratnicu za Nayira koji je glavom pogodio za 2-0. U 62. minuti turski napadač je mogao zabiti i svoj drugi gol, lopta je već prošla Hendiju, ali je uspio "očistiti" Salihu.

Kasnije se sastaju Istra 1961 - Osijek (15.00), Šibenik - Dinamo (17.05), te Gorica - Rijeka (20.00). U petak su Varaždin i Slaven Belupo odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 60 bodova, Osijek je drugi sa 58, a treće mjesto drži Gorica sa 48 bodova. Hajduk je sada četvrti sa 39 bodova koliko ima i Rijeka na petom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka.

Lokomotiva je posljednja sa 20 bodova, tri manje od Varaždina na devetoj poziciji.