Utrka za naslov prvaka

Gužva na vrhu La Lige: Barcelona na krilima Messija pobijedila Getafe

Barcelona je pobijedila Getafe 5:2 u 31. kolu La Lige…

Nogometaši Barcelone svladali su Getafe s 5-2 u posljednjoj utakmici 31. kola La Lige odigranoj u četvrtak na Camp Nou.

Leo Messi je Barceloni donio prednost u osmoj minuti, ali samo četiri minute poslije gosti su izjednačili. Angel je zahvatio loptu i poslao ju tako da bi vjerojatno završila u autu, ali joj se na putu našao nesretni branič Barcelone Clement Lenglet i preusmjerio ju u vlastitu mrežu za 1-1.

Igrači Getafea odužili su se u 28. minuti. Messi je krenuo u slalom prema vratima Getafea, ali mu je jedan od suparnika na tridesetak metara izbio loptu koja je krenula prema golu između dvojice središnjih braniča. U općoj smušenosti, Chakla je s ruba kaznenog prostora, ne gledajući prema vrataru, poslao loptu prema vratima. No, vratar Soria je već bio krenuo prema lopti i samo je mogao gledati kako ona odlazi daleko od njega te uz desnu vratnicu ulazi u mrežu.

U 33. minuti Messi je drugim pogotkom donio dva gola prednosti Barceloni.

Turčin Unal smanjio je zaostatak Getafea u 69. minuti iz kaznenog udarca. Pobjedu Barcelone potvrdili su Araujo u 87. minuti i Griezmann u trećoj minuti sučevog dodatka realizirao kazneni udarac za konačnih 5-2 i povratak na treće mjesto.

Nogometaši Granade ostvarili su uvjerljivu 4-1 pobjedu na domaćem terenu protiv Eibara, koji je sve bliže preseljenju u drugoligaško društvo, jer se s 23 boda nalazi na začelju ljestvice.

Granada je povela pogotkom Soldada u 21. minuti. Na 2-0 je povisio Puertas u 37. minuti. Zaostatak Eibara smanjio je u 64. minuti Kike, ali su Soldado (77) i Kennedy (81) donijeli uvjerljivu pobjedu andaluzijskoj momčadi.

U San Sebastianu je Real Sociedad svladao Celtu Vigo s 2-1. Gosti su poveli u 22. minuti pogotkom Malla. Preokret i pobjedu baksijskoj momčadi donijeli su Portu (25) i Januzaj (39).

Nogometaši madridskog Atletica svladali su na domaćem travnjaku Huescu s 2-0 (1-0) u utakmici te su ostali na vrhu ljestvice s tri boda prednosti pred gradskim suparnikom Realom.

Momčadi Diega Simeonea 22. prvenstvenu pobjedu donijeli su Angel Correa (39) i Yannick Carrasco (81). Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi za pričuve Atletica.

Vodeći Atletico ima 73 boda, tri više od Real Madrida. Na trećem je mjestu Barcelona sa 68 bodova i utakmicom manje od vodećeg dvojca. Sevilla je četvrta sa 67 bodova, a peti je Real Sociedad s 50 bodova. Granada je s 42 bodova na osmoj poziciji, a Celta Vigo je 11. s 38 bodova. Getafe je na 15. mjestu s 31 bodoma. U zoni ispadanja su Huesca (27), Elche (27) i Eibar (23).

Španjolska - 31. kolo:

Atletico M. - Huesca 2-0 (Correa 39, Carrasco 81)
Granada - Eibar 4-1 (Soldado 21, 77, Puertas 37, Kennedy 81 / Kike 64)
Real S. - Celta Vigo 2-1 (Portu 25, Januzaj 39 / Mallo 22)
Barcelona - Getafe 5-2 (Messi 8, 33, Chakla 28-ag, Araujo 87, Griezmann 90+3-11m / Lenglet 12-ag, Unal 69-11m)