Imali su dobar razlog

VIDEO Grci priredili senzaciju na Wembleyju, ali nisu htjeli slaviti: "Dali smo dušu za njega"

Grčka je posvetila veliku pobjedu protiv Engleske preminulom reprezentativcu Georgeu Baldocku.

Igrači Grčke s Baldockovim dresom (Foto: Profimedia)

Grčka je priredila veliko iznenađenje na Wembleyju porazivši Englesku rezultatom (2:1) u susretu trećeg kola Lige nacija, a sve je prošlo u znaku Georgea Baldocka koji je iznenada preminuo u 31. godini života.

Igrač Panathinaikosa pronađen je mrtav u bazenu, nakon što je njegova obitelj, koja živi u Engleskoj, satima pokušavala stupiti u kontakt s njima. Naposljetku su kontaktirali vlasnika kuće, a onda je uslijedilo šokantno otkriće.

Baldock je karijeru izgradio u engleskom nogometu, sedam godina je igrao za Sheffield United, a ljetos je stigao u redove Panathinaikosa. U dresu grčke nogometne reprezentacije skupio je 12 nastupa, tako da je cijela utakmica Lige nacija na Wembleyju protekla u emotivnom ozračju.

Prvo je održana minuta šutnje za Baldocka, gotovo 80 tisuća ljudi je stajalo u tišini kako bi odali počast grčkom nogometašu, a nakon toga je uslijedilo još emotivnih scena na terenu.

U 49. minuti susreta gosti su poveli pogotkom Vangelisa Pavlidisa, a pogodak su posvetili upravo Baldocku. Strijelac pogotka je skinuo crni flor s ruke i visoko ga dignuo u zrak. Činilo se da će utakmica završiti tim rezultatom, a onda je uslijedila šokantna završnica.

Jude Bellingham je u 88. izjednačio na 1:1, samo nekoliko minuta nakon što je Pavlidisu VAR poništio pogodak za 2:0. Vangelis Pavlidis je ipak bio apsolutni junak susreta jer je u 94. minuti još jednom šokirao Wembley i pogodio za gostujuće slavlje 2:1. Bila je to prva grčka pobjeda na Wemblejyu...

"Dali smo svoju dušu za njega, danas nije dan da pričamo o nogometu, on je bio dio naše ekipe i već nam jako nedostaje. Želim snagu njegovoj obitelji i ne želim pričati o nogometu. Cijeli dan smo nekako prazni, pobijedili smo i ne želimo slaviti", kazao je junak Pavlidis nakon susreta.

Kako su Grci zabili i posvetili pogodak Baldocku možete vidjeti OVDJE.

Grčki reprezentativci s dresom Georgea Baldocka Grčki reprezentativci s dresom Georgea Baldocka (Foto: Afp)

Prati nas na Instagramu!
Puni plijen u ovom ciklusu bi većinu zadovoljio. Težak je zadatak pred Vatrenima... ✅⚽

🔥OSVOJI GOSTUJUĆI DRES VATRENIH🔥

Točno prognoziraj minutu prvog pogotka na utakmici Hrvatska-Škotska koja će se igrati u subotu! ⚽️❤️🔥

Pravila GIVEAWAYA su sljedeća:

1. U komentaru napišite točnu prognozu.
2. Pratite profil @golhr.
3. GIVEAWAY traje do početka utakmice, 12. listopada u 18:00, a kraj GIVEAWAYJA će biti naznačen komentarom.
4. Profili s više od jednog komentara će biti diskvalificirani.
5. Profili čiji komentari su naknadno uređivani će biti diskvalificirani.
6. Pobjednik GIVEAWAYJA je prvi profil koji najbrže objavi točnu prognozu u komentaru ove objave.
7. Pobjednik će biti proglašen u storyju na profilu @gol.hr maksimalno 24 sata nakon završetka ždrijeba.
8. Pobjednik osvaja gostujući dres Hrvatske XL veličine.
9. U GIVEAWAYJU mogu sudjelovati osobe/profili koji imaju prebivalište u RH. Pošiljka s dresom će se slati samo na teritoriju RH.
10. Neispravni komentari će biti diskvalificirani. Ako utakmica završi bez golova, nemamo ni pobjednika.

Primjer ispravnog komentara: '45.+1'

Sretno svima koji sudjeluju u GIVEAWAYJU, a sretno i Vatrenima.