Preokreti i golijada

VIDEO Šibenik šokirao Goricu u završnici: Marin Jakoliš zabio pobjednički pogodak

Šibenik je pobijedio Goricu 3:2 u 20. kolu Prve HNL…

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Velikoj Gorici je Šibenik pobijedio Goricu s 3-2.

Pogotke su za Goricu dali Kristijan Lovrić (12) i Vlatko Stojanovski (68), a za Šibenik Antonio Jakoliš (31), Ivan Delić (51) i Marin Jakoliš (87).

Šibenčani su po prvi puta u povijesti uspjeli pobjediti Velikogoričane, koji su dosad za njih bili svojevrsna "crna mačka".

HNL golovi: Gorica - Šibenik 1:0 (Lovrić)

Nakon što je u prvih deset minuta imala čak tri izgledne prilike, a Brodić pogodio vratnicu, Gorica je povela u 12. minuti. Brodić je proigrao Lovrića, koji je izbio sam ispred vratara Šibenika i zabio.

U 31. minuti gosti su izjednačili golom Antonia Jakoliša.Nakon ubačaja Kvesića Delić je glavom prenio loptu na drugu vratnicu, a tamo je najbrži bio Jakoliš, koji iz blizine pogađa za 1-1.

HNL golovi: Gorica - Šibenik 1:1 (A. Jakoliš)

Šibenik je do potpunog preokreta došao u 51. minuti kada je Delić nakon dodavanja Marina prebacio vratara Kotarskog.

Nakon što je Gorici VAR poništio gol i penal, domači su ipak izjednačili u 68. minuti kada je na ubacivanje Caioa pogodio Makedonac Stojanovski.

HNL golovi: Gorica - Šibenik 1:2 (Delić)

Nakon gola su uslijedile dvije velike prilike napadača gostiju Marina, no u 87. minuti Šibenik je ipak došao do gola. Pogriješio je igrač domaćih Šimunović, a Marin Jakoliš je prizemnim udarcem donio veliko slavlje Šibenčanima.

Gorica je ostala peta s 29 bodova, dok je Šibenik sedmi s 22 boda.

HNL golovi: Gorica - Šibenik 2:2 (Stojanovski)

GORICA - ŠIBENIK 2-3

Strijelci: 1-0 Lovrić (12), 1-1 A. Jakoliš (31), 1-2 Delić (51), 2-2 Stojanovski (68), 2-3 M. Jakoliš (87)

HNL golovi: Gorica - Šibenik 2:3 (M. Jakoliš)