Golovi kao na traci

Golijada na Šubićevcu: Rijeka izrešetala mrežu Šibenika, hat-trick Drmića

Rijeka je pobijedila Šibenik na Šubićevcu 5:3 u 33. kolu Prve HNL…

U vatrometu golova nogometaši Rijeke su na Šubićevcu pobijedili Šibenik 5-3 (2-2), u ogledu 33. kola Prve HNL. Šibenik je, inače, krajem prvog dijela imao vodstvo 2-1.

Nerijetko su u posljednje vrijeme Šibenik i Rijeka igrali potpuno otvorene utakmice koje su bile prepune pogodaka, lijepih akcija, šansi i preokreta, a sve je to imao i ovaj subotnji dvoboj na Šubićevcu pa vjerojatno i više od toga.

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 0:1 (Drmić)

Rijeka je vodila 1-0, potom je Šibenik okrenuo u svoje vodstvo na 2-1, ali je zatim Rijeka kontrirala i sve okrenula u uvjerljivo slavlje od 5-3. Prvo ime susreta bio je Josip Drmić koji je postigao tri od pet riječkih golova. Ukupno je Drmić došao do brojke od 21 ligaškog pogotka ove sezone te ima dva manje od prvog strijelca lige Marka Livaje iz Hajduka.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu te je njen najbolji strijelac Josip Drmić u 12. minuti zabio za startno vodstvo gostiju. No, bila je to samo najava lude utakmice budući je u 27. Mesa glavom izjednačio, a u 36. minuti Grezda doveo Šibenik u vodstvo. Prije drugog gola domaćina Skorup je iz slobodnog udarca uzdrmao gostujuću vratnicu, dok je najveće zasluge za drugi gol Šibenika imao Delić koji je izvrtio pola suparničke obrane.

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 1:1 (Mesa)

No, Rijeka se vratila minutu kasnije jer je Pavičić u 37. minuti pogodio za 2-2, a potpuni preokret je uslijedio u nastavku. Krešić je u 49. zabio za 3-2, a potom je na scenu stupio Josip Drmić s dva pogotka, u 69. i 72. minuti, za 5-2 gostiju.

Ni to nije bio kraj jer je Bilić u 79. minuti smanjio na 3-5, ali tu se ipak zaustavio ovaj ludi niz pogodaka na šibenskom travnjaku.

Rijeka je ostala četvrta na ljestvici, a Šibenik na svom dosadašnjem osmom mjestu.

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 2:1 (Grezda)

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 2:2 (Pavičić)

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 2:3 (Krešić)

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 2:4 (Drmić)

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 2:5 (Drmić)

HNL golovi: Šibenik - Rijeka 3:5 (Bilić)

Prva HMNL, 33. kolo:

Šibenik - Rijeka 3-5 (Mesa 27, Grezda 36, Bilić 79 / Drmić 12, 69, 72, Pavičić 37, Krešić 49)

Slaven Belupo - Gorica 2-1 (Krstanović 72, Božić 81 / Babec 19)