Kranjčar golčinom donio pobjedu Spursima u Stokeu

Petim prvenstvenim pogotkom sezone hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar donio je pobjedu Tottenhamu na gostovanju kod Stoke Cityja (2-1)...

Zabio je Kranjčar u 77. minuti utakmice 31. kola nakon što mu je loptu s lijeve strane po tlu dodao Benoit Assou-Ekotto, a propustio ju Eidur Gudjohnsen. Jak udarac desnom nogom s nekih dvanaest metara po sredini vratiju bio je neobranjiv za Thomasa Sørensena. Inače, danski je reprezentativni vratar Stokea prvi puta kapitulirao na otvaranju drugoga poluvremena utakmice. "Mršavi" prvi dio tako je dobio sjajan uvod u nastavku, a najzaslužniji za to bio je upravo Gudjohnsen koji je stupio na teren u 36. minuti nakon ozljede Romana Pavljučenka. Pogodio je lijevom nogom pod gredu na asistenciju Petera Croucha.

Rezultat je domaćin izjednačio golom Matthewa Etheringtona i to u trenucima s igračem manje. Naime, Stokeu je isključen (drugi žuti karton) Dean Whitehead u 49. minuti nakon još jednog grubog prekršaja nad Lukom Modrićem.

Etherington je pogodio s bijele točke u 69. minuti, a najstrožu kaznu Stoke je zavrijedio prekršajem Assou-Ekotta. Dodajmo i da je kamerunski reprezentativac iskazivao nervozu većim dijelom utakmice, pa je tako ostao zabilježen i njegov verbalni sukob sa suigračem Vedranom Ćorlukom.

Modrić i Ćorluka odigrali su svih 90 minuta za Spurse koji su pobjedom potvrdili četvrto mjesto ljestvice Premiershipa. Kranjčar je u 87. zaradio javnu opomenu zbog starta s leđa na Stokeovom strijelcu, a iz igre izašao tridesetak sekundi prije posljednjeg sučevog zvižduka.