Gerrard 'poklonio' gol Drogbi, Chelsea grabi prema tituli!

Ancelottijev Chelsea stigao je do krucijalne pobjede u pretposljednjem kolu Premiershipa, na gostovanju kod Liverpoola rezultatom 2-0.

Chelsea je obavio najteži dio posla. Trijumfom na Anfieldu protiv Liverpoola Abramovičeva momčad dovela se u dobitnu situaciju: u posljednjem kolu protiv slabašnog Wigana na Stamford Bridgeu moći će pobjedom osigurati naslov prvaka.

Liverpool je igrao napornu utakmicu protiv Atletica u četvrtak, no protiv Chelseaja je solidno krenuo i imao izgleda prvi zabiti pogodak. No, u 33. minuti kapetan Steven Gerrard pokopao je svoju momčad: jedno njegovo dodavanje Reini presjekao je Drogba i poslao loptu u praznu mrežu, za prednost gostiju.

'Gerrard je napravio veliku pogrešku. Naravno, nije to namjerno učinio, ali ja sam imao veliku sreću što sam se našao na pravom mjestu i zabio pogodak. Taj nam je gol donio veliko olakšanje i dao nam dodatno samopouzdanje, pa smo na kraju ostvarili odlični rezultat,' kazao je Drogba nakon utakmice.

Taj je primljeni pogodak presjekao domaće. Chelsea je u 54. minuti povećao prednost zahvaljujući sjajnoj akciji Anelke i Lamparda koju je Englez pretvorio u 0-2. Do kraja susreta Ancelottijeva momčad iskusno je sačuvala prednost i ubilježila tri boda koja bi se lako mogla pokazati ključnima u borbi za naslov prvaka.

Manchester United sada zaostaje za Chelseajem 4 boda, ali i igra u Sunderlandu, s početkom u 17 sati. Ako Fergusonova momčad ne pobijedi, Chelsea će naslov prvaka proslaviti već danas...