Futsal: Hrvatskoj tri predstavnika u Ligi prvaka!

Hrvatske će ove godine u najelitnijem europskom futsal natjecanju, UEFA Futsal Cupu, imati tri predstavnika (prvak hrvatske Nacional Zagreb, prvak Njemačke Croatia Berlin i prvak švicarske Croatia Applenzell), a čak dva pod imenom Croatia...

Ovo je prvi slučaj ovakvog tipa uopće u svijetu, jer hrvatska po koeficijentu ima pravo na samo jednog predstavnika, a druga dva dolaze kao prvaci drugih država pod imenom Hrvatske.

Najveći broj predstavnika koje pojedina država može imati u ovom natjecanju su dva, a to pravo ima država čiji je klub osvojio ovo prestižno europsko futsal natjecanje u protekloj sezoni. Prvak Europe je Benfica koje je pred 15.000 gledatelje u finalu pobijedila branitelja naslova prvaka Europe madridski Inter Movistar. Drugi portugalski predstavnik biti će poznat za nekoliko dana.

Nacional je hrvatski prvak koji zbog visokog koeficijenta Hrvatske ulazi direktno među 32 momčadi Europe kao drugi nositelj u skupini. Hrvatska se na UEFA klupskoj futsal ljestvici uspješnosti nalazi na visokom devetom mjestu.

Švicarski prvak je u finalu pobijedio vrlo jaku momčad Bern sastavljenu od iskusnih brazilskih internacionalaca. Croatia Applenzell je bogati futsal club hrvatskih gospodarstvenika u Švicarskoj koji je pod palicom trenera Dragana Jurkića došao do najvećeg uspjeha u svojoj 15-godišnjoj povijesti.

Croatia iz Berlina je, pak, osvojila naslov prvaka Njemačke i kao švicarski prvak svoje mjesto među 32 momčadi treba izboriti kroz kvalifikacije. Croatia Berlin je također klub hrvatskih iseljenika iz Berlina koji su veliku pažnju usmjerili na razvoj i uspjeh ovog hrvatskog kluba u Njemačkoj.