Furija 'sredila' Francuze, Higuain dotukao Nijemce

Osim dvoboja Hrvatske i Belgije, diljem svijeta igrale su se prijateljske utakmice. Impresivne pobjede upisale su reprezentacije Španjolske i Argentine...

Maradona konačno ima razloga za optimizam. Argentina je dobila na gostovanju reprezentaciju Njemačke. Odlučujući i i jedini gol zabio je Higuain u 45. minuti.

Engleska se pak mučila s Egiptom, gubila na poluvremenu, ali s dva pogotka Croucha i jednim Wright-Phillipsa na kraju preokrenula na 3-1.

Najjaču utakmicu večeri odigrali su Francuzi i Španjolci. Iako u gostima, Furija se lako obračunala s Galskim pijetlovima i slavila 2-0. Ramos i David Villa već u prvom poluvremenu riješili su susret.

Talijani su odigrali mršavih 0-0 kod kuće s Kamerunom, Nizozemska je zahvaljujući Kuytu i Huntelaaru tukla SAD, a Hitzfeldova Švicarska doživjela je težak poraz kod kuće od Urugvaja.

Spomenimo i naše susjede: Srbija je na gostovanju tukla Alžir 3-0 golovima Pantelića, Kuzmanovića i Tošića, dok je Slovenija razbila Katar s 4-1. BiH je ranije dobila Ganu, Makedonija Crnu Goru.

Prijateljske utakmice:

Njemačka - Argentina 0-1 (Higuain 45)

Albanija - Sjeverna Irska 1-0 (Skela 28)

Nizozemska - SAD 2-1 (Kuyt 39, Huntelaar 73 / Bocanegra 88)

Italija - Kamerun 0-0

Slovenija - Katar 4-1 (Novakovič 14, Cesar 30, Krim 34, Jokič 67 / Montezine 41)

Wales - Švedska 0-1 (Elmander 44)

Rumunjska - Izrael 0-2 (Benayoun 45, Barda 85)

Mađarska - Rusija 1-1 (Vanczak 39 / Biljaletdinov 59)

Alžir - Srbija 0-3 (Pantelić 13, Kuzmanović 54, Tošić 64)

Malta - Finska 1-2 (Mifsud 17 / Eremenko 66-11m, Vuorinen 70)

Bosna i Hercegovina - Gana 2-1 (Ibišević 40, Pjanić 65 / Muntari 22)

Turska - Honduras 2-0 (Göngür 42, Ham. Altintop 55)

Moldavija - Kazahstan 1-0 (Epureanu 65)

Angola - Latvija 1-1 (Job 80 / Karlsons 45)