FOTO Prodane duše: Bijesni navijači Varteksa srušili ogradu!

Nezadovoljni navijači Varteksa tijekom utakmice polufinala Kupa srušili su ogradu i naguravali se s policijom.

Uzvratni susret Kupa između Varteksa i Šibenika imao je i svoju nesportsku stranu. Minutu nakon što je Zec zabio pogodak za vodstvo Šibenika u 75. minuti, razjareni navijači Varteksa White Stonesi odlučili su provaliti u teren. Srušili su ogradu uz igralište uz povike 'prodane duše', nakon čega je nastalo naguravanje s policijom. Utakmica je na sreću nastavljena već minutu poslije.

Razloge takvog ponašanja varaždinski navijači iskazali su već na samom početku utakmice. Naime, izvjesili su transparent na kojem je pisalo 'Ne hodamo u kladaru, hoćemo pobjedu'. Među navijačima se prije utakmice proširila informacije kako je prolaz Šibenika već gotova stvar. Visoka pobjeda Varteksa nad Šibenikom od 5:1 u prošlom kolu HNL-a u navijačkim krugovima se protumačila kao vrlo sumnjiva. Tako se nagađalo da je Varteks mijenjao pobjedu u prvenstvu gdje se bori za ostanak za poraz u Kupu.