Četvrti gol u sezoni

Fiorentina zaustavila Inter, šestica Rome, Kalinićev pogodak

Inter je na San Siru odigrao 0:0 protiv Fiorentine te propustio priliku vratiti se na drugo mjesto Serie A...

U susretu 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru odigrao 0:0 protiv Fiorentine te propustio priliku vratiti se na drugo mjesto Serie A.

Inter je dominirao, ali nije uspio probiti obranu ''viola''.

Marcelo Brozović za Inter je igrao od 76. minute, dok je Milan Badelj u gostujućim redovima igrao do 75. minute.

Roma nije imala problema protiv otpisanog SPAL-a. Rimljani su na gostovanju pobijedili sa 6:1, a prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski napadač Nikola Kalinić u 12. minuti utakmice.

Bio je to četvrti Kalinićev pogodak ove sezone u Serie A, dva je zabio Cagliariju, a jedan Bresciji. Golove za rimski sastav zabili su i Carles Perez (38), Aleksandar Kolarov (44), Bruno Peres (52, 75) i Nicolo Zaniolo (90), dok je strijelac za ''fenjeraša'' bio Alberto Cerri u 24. minuti.

Parma je pobijedila Napoli s 2:1 te udaljila momčad iz Napulja od plasmana u Europu. Zanimljivo, sva tri gola pala su iz kaznenih udaraca.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Gianluce Caprarija, izjednačio je Lorenzo Insigne u 54. minuti, a Dejan Kuluševski tri minute prije kraja iz trećeg kaznenog udarca zabio je za pobjedu Parme.

Torino i Verona našeg Ivana Jurića remizirali su 1:1, dok je Lecce u derbiju začelja pobijedio Bresciju s 3:1, no slavila je i Genoa u gradskom derbiju protiv Sampdorije s 2:1, pa je Lecce i dalje u zoni ispadanja.

Na ljestvici vodi Juventus s 80 bodova i utakmicom manje. Atalanta je druga sa 74 boda, dok je treći Inter sa 73 boda.

Kolo zatvaraju u četvrtak Udinese i Juventus te Lazio i Cagliari.

REZULTATI:

Parma - Napoli 2:1 (Caprari 45+3-11m, Kuluševski 87-11m / Insigne 54-11m)
Inter - Fiorentina 0:0
Lecce - Brescia 3:1 (Lapadula 22, 33, Saponara 70 / Dessena 63)
Sampdoria - Genoa 1:2 (Gabbiadini 32 / Criscito 22-11m, Lerager 72)
Spal - Roma 1:6 (Cerri 24 / KALINIĆ 12, Perez 38, Kolarov 44, Peres 52, 75, Zaniolo 90)
Torino - Verona 1:1 (Zaza 67 / Borini 57-11m)