Jubilarni 20. put

Golijada u finalu Kupa: Bayernu trofej, Perišić asistirao Lewandowskom

Perišić je igrao za Bayern od 64. minute, a ovo mu je treći naslov pobjednika Njemačkog kupa u karijeri i to s trećom različitom momčadi.

Nogometaši Bayerna iz Munchena po 20. su put u klupskoj povijesti osvojili Njemački kup, oni su u subotnjem finalu u Berlinu uvjerljivo svladali Bayer iz Leverkusena sa 4:2 (2:0), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za četvrti pogodak Bavaraca na utakmici.

U 89. minuti Perišić se sjurio po lijevom krilu, a nakon što je stigao do gol-aut linije uputio je povratnu loptu kroz noge svog čuvara za natrčalog Roberta Lewandowskog koji je s pet metara postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Bavarce je ka novom, jubilarnom 50. domaćem trofeju, uz 20 kupova imaji i 30 naslova prvaka, poveo David Alaba odlično izvedenim slobodnim udarcem sa 18 metara u 16. minuti, a na 2:0 povisio je Serge Gnabry u 24. minuti nakon odlične suradnje s Joshuom Kimmichom. Kimmich je osvojio loptu na polovici Bayera i zatim dodao loptu na desni bok za Gnabryja koji se sjurio u kazneni prostor i pogodio suprotni kut Hradeckog.

Za 3:0 pogodio je Lewandowski svojim 50. golom u sezoni, ali uz obilatu pomoć vratara Bayera Hradeckog. Lewandowski je prihvatio dugo ispucavanje Neuera i uputio uštar udarac sa 25 metara kojega Hradecky nije uspio ukrotiti. Vratar Bayera pokušao je odbiti loptu dlanovima, ali ona se od tla odbila njemu kroz noge i "ušuljala" se u mrežu.

Treći Perišićev Kup s različita njemačka kluba

Za Bayer su strijelci bili Sven Bender koji je u 63. minuti udarcem glavom s pet metara svladao Neuera nakon kornera kojega je izveo Demirbay te Kai Havertz koji je u petoj minuti sudačke nadoknade iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom Daviesa.

Perišić je igrao za Bayern od 64. minute, a ovo mu je treći naslov pobjednika Njemačkog kupa u karijeri i to s trećom različitom momčadi. S Borussijom Dortmund je slavio 2012., a s Wolfsburgom 2015. godine.

Za Bayern je ovo druga dvostruka kruna zaredom, a peta u posljednjih osam sezona.

Uz 20 pobjeda u finalima kupa, Bayern ima samo četiri poraza u završnici, dok je Bayer i nakon četvrtog nastupa u finalu ostao na jednom naslovu osvojenom 1993. godine.

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷