Ferguson opet testira strpljenje FA: Ovo je smiješno!

Menadžer nogometaša Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson ponovo je, po tko zna koji put ove sezone i u karijeri ukupno, kritizirao suđenje u engleskoj Premier ligi...

Ovoga se puta temperamentni Škot obrušio na Marka Clattenburga, suca utakmice 21. kola Premiershipa u kojoj su Birmingham i Manchester United remizirali na St. Andrews'u 1-1.

Ono što je Ferguson posebno zamjerio Clattenburgu je isključenje Darrena Fletchera pred sam kraj utakmice. 'Nisam vidio mekše isključenje već dugo vremena. Bila je to zapravo smiješna odluka. Gledao sam već suđenje Marka Clattenburga ove sezone. Gledao sam ga u utakmici Arsenala i Tottenhama kada je neki igrač morao biti napadnut sjekirom da bi on izvukao žuti karton, a ovdje isključi igrača tako olako', kazao je Ferguson o isključenju Fletchera u 87. minuti utakmice nakon dobivenog drugog žutog kartona i starta na Cameronu Jeromeu.

'Bilo je nekih divnih i čudnih sudačkih odluka u ovoj utakmici. Linijski sudac podigne zastavicu za zaleđe i poništi nam gol, gol koji si je Birmingham sam zabio. U svakom slučaju moramo nastaviti dalje. Odigrali smo briljantno prvo poluvrijeme i primiti gol onako pred samo poluvrijeme je bolesno. Ali Birmingham je u dobroj formi, naporno rade i zato moramo biti zadovoljni i bodom, pogotovo jer smo okončali utakmicu s igračem manje', dodao je škotski stručnjak koji je već ranije ove sezone zbog kritiziranja Alana Wileyja kažnjen s dvije utakmice suspenzije i 20.000 funti.

Ovakva se odluka sigurno neće svidjeti čelnicima Engleskog nogometnog saveza (FA) koji bi lako uglednog menadžera dugog jezika ponovo mogli javno opomenuti.