U prvome nedjeljnom dvoboju 19. kola Premiershipa nogometaši Arsenala su na Emiratesu pobijedili Aston Villu u derbiju 3-0...

Utakmicu je odlučio Cesc Fabregas. Ušao je u igru u 57. minuti, a u 65. zabio krasan gol iz slobodnog udarca s 20-ak metara udaljenosti, kojeg je prije toga sam i izborio.

>> Wenger ne vjeruje Eduardu - želi Bellamyja!

Na 2-0 Španjolac je povisio u 81. minuti nakon kontranapada. Dugom je loptom Traore u for po desnoj strani izbacio Walcotta, koji je iz prve gurnuo za Španjolca. Ovaj je svojim devetim golom u sezoni fino završio akciju. Tri minute nakon toga Arsene Wenger ga je zamijenio. Abou Diaby u 91. je minuti nakon solo prodora sredinom terena postavio plasiranim udarcem u donji lijevi kut Friedelova gola rezultat na konačnih 3-0. Pucao je s 20-ak metara udaljenosti.

'Obnovio je ozljedu zadnje lože', rekao je nakon utakmice trener Wenger priznavši da je u igru Španjolca uveo nezaliječenog: 'Znali smo prije utakmice da taj mišić nije u savršenom stanju. Vidjet ćemo uskoro hoćemo li žaliti zbog odluke da ga uvedemo jako ili samo malo. Osobno ne vjerujem da je prestrašno, čak i Cesc misli tako, optimističan je.'

Na pitanje je li ga uveo u igru jer je sumnjao da Arsenal može doći do pobjede bez njega, Francuz je kazao: 'Vrlo je teško procijeniti bismo li pobijedili bez njega. Vjerujem da bismo mogli, jer smo bili dominantna momčad na travnjaku, a posljednjih smo 20-ak minuta igre odigrali posebno dobro.'

Eduardo da Silva počeo je utakmicu i napustio igru malo prije prvog Arsenalova gola. U 64. ga je minuti zamijenio Theo Walcott. Hrvatski reprezentativac najbolju je priliku propustio u četvrtoj minuti utakmice, kada je nakon finog okreta slabo zahvatio loptu jedva je dobacivši do Brada Friedela.

Ovom je pobjedom Arsenal izborio, makar samo na trenutak, drugo mjesto ljestvice s četirima bodovima za Chelseajem. Imaju Wengerovi igrači ktome i utakmicu manje.
Suparnike iz Birminghama u svemu su nadigrali.