Lani su izgubili

Chelsea bez Kovačića nokautirao Manchester City i plasirao se u finale FA kupa

Chelsea je i lani igrao u finalu, no izgubio je od Arsenala, dok je svoj osmi i za sada posljednji FA Kup osvojio 2018. godine.

Igrači Chelseaja prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa, oni su u polufinalu na Wembleyu svladali Manchester City sa 1:0 (0:0).

Pogodak koji je odveo Plave sa Stamford Bridgea u njihov 15. finale FA Kupa postigao je Hakim Ziyech u 55. minuti nakon odličnog prolaska Wernera po lijeevoj strani i pravovremenog dodavanja u sredinu.

Manchester City je, pak, ostao na 11 nastupa u finalima, odnosno na šest naslova pobjednika od kojih je posljednji stigao 2019.

Ništa od Cityjevog pokera trofeja

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u omčadi Chelseaja.

Manchester City je porazom od Chelseaja ostao bez mogućnosti osvojiti nevjerojatna četiri trofeja ove sezone. Uvjerljivo je vodeći u prvenstvu, za tjedan dana će igrati finale Liga kupa protiv Tottenhama, a stigao je i do polufinala Lige prvaka.

Chelsea će u finalu 15. svibnja na Wembleyu igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu će u nedjelju igrati Leicester City i Southampton.