breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
brutalna golčina matića

U prekrasnoj golijadi Chelsea razbio Tottenham za finale FA Cupa

U londonskom derbiju Chelsea je slavio protiv Tottenhama i prvi izborio finale FA Cupa.

Momčad Antonija Contea Chelsea prvi je finalist engleskog FA Cupa, nakon što je s čak 4:2 slavila protiv gradskog rivala Tottenhama. Bila je to sjajna utakmica s pregršt sjajnih pogodaka.

Chelsea je u "ljepotici" sezone pokazao da je trenutno najjača engleska momčad, dok je Tottenham po sedmi puta zaredom zaustavljeni u polufinalu kupa. Willian je već u 5. minuti donio prednost Chelseaju, a izjednačio je Harry Kane glavom u 18. minuti. Potkraj poluvremena Korejac So ruši Mosesa, a Brazilac Willian iz penala postiže svoj drugi gol na utakmici.

Spursi su uspjeli izjednačiti preko Dele Allia u 55. minuti, no potom je u igru ušao Eden Hazard koji je u 75. minuti opet doveo Chelsea u vodstvo. Konačnih 4-2 postigao je Nemanja Matić snažnim udarcem s 30 metara u same rašlje deset minuta prije kraja.

Bio je to tek četvrti puta da se međusobno u polufinalu sastaju dvije prvoplasirane momčadi u prvenstvu.

U drugom polufinalu u nedjelju, također na Wembleyu, igraju Arsenal i Manchester City.